Akademie a poděkování městu Říčany

07.12.2021

V neděli 21. listopadu se zhruba 170 cvičenců shromáždilo na značkách na ploše říčanské sportovní haly, aby zahájili akademii ke 125. výročí založení jednoty. Ještě před společnou rozcvičkou se předával první dar, pamětní stuha k tomuto významnému jubileu od města Říčany, které tuto akci podpořilo i finančně, za což moc děkujeme. Avšak o hlavní dar - v duchu hesla Sokol sobě - se postarali sami cvičenci, kteří si pro zaplněnou tribunu připravili celkem 13 vystoupení.

Před zaplněným hledištěm vystoupili členové z pestré škály oddílů, které v Říčanech a Radošovicích působí. Dětské oddíly vsadily na chytlavé melodie a líbivé náčiní jako padák, lano nebo lavičky. Dospělí prezentovali svůj um například ukázkovou sestavou jógy nebo Rekondiku. V polovině přišli ke slovu členové delegace ze župy Barákovy, kteří předali župní ocenění. Bylo vidět, že v jednotě není o aktivní členy nouze. Někteří se během programu bleskurychle převlékali z jednoho úboru do druhého, aby podpořili každý z oddílů, do něhož patří. Na vystoupeních se podíleli nejen všestrannostní oddíly, ale také všechny složky místního odboru sportu, diváci tedy viděli i dvě svižná čísla rokenrolu, krátký tenisový mač mistrů republiky a běžeckou abecedu v podání atletiky. Nechyběla ani krátká ochutnávka ze skladby žen pro SokolGym22 Spějme dál. Celé odpoledne pak symbolicky zakončil sokolský jarní hit- Krokovka, kterou si zatančila padesátka nejodvážnějších a kterou ze svých míst stínovali i někteří diváci.

Velká výročí jsou jen jednou za čas, ale takto povedenou akademii si rádi zopakujeme klidně hned napřesrok.

Městu Říčany bychom rádi poděkovali také za dotaci na provoz. Uplynulý rok byl pro naši jednotu obzvláště složitý, co se týče financování provozu sokolovny, a i díky příspěvku od města se nám tuto situaci povedlo vyřešit.

Lucie Lacinová, místonáčelnice

Foto: Petr Hněvsa - více fotek je k vidění na facebooku všestrannosti