Předškoláci a mladší žáci

Prezentace úterního oddílu předškolních dětí

V říjnu 2016 se otevřel další oddíl pro předškoláky v 1. ZŠ na Masarykovo náměstí hojně navštěvované cvičení dětí bez rodičů ve věku od 4 do 6 let.

Naším cílem je všestranný rozvoj sportovních dovedností a především získání radosti z přirozeného pohybu. Vedeme děti k pravidelnému sportování, ať už si později vyberou jakýkoliv sport.

Cvičení probíhá zábavnou formou - od pohybových her spojených s říkankami a písničkami se procvičíme až k opičí dráze, kde si děti na různých nářadích a s rozmanitým náčiním osvojují správné provedení především gymnastických a atletických prvků. Hodina je zakončena relaxačním uvolněním.

Využíváme běžné cvičební nářadí, jako je např. švédská bedna, trampolína, žebřiny, z náčiní pak různé typy míčů, padák, lano aj. Děti se s námi učí spolupracovat ve dvojicích i družstvech, ale také bojovat samy za sebe. Poznávají tak, jaké je to vyhrát, ale i zvládnout porážku.

V průběhu roku plánujeme speciální tématické hodiny, jako je např. Mikulášská aj.

Cvičitelka Hanka Krešlová

Oddíl je v současné době již naplněn.

Prezentace čtvrtečního oddílu mladších žáků (6-9 let) se zaměřením na míčové hry a minivolejbal

Letní olympiáda na sokolském hřišti 2016
Cyklo jízdy zdatnosti 2016
Mikulášská 2016
Testy ze značek při cyklo jízdě zdatnosti 2017
Akademie 2017 - spolu s úterním oddílem

Od září 2018 se oddíl mladších žáků věnuje především míčovám hrám a průpravou minivolejbalu. Děti se budou zdokonalovat v manipulaci s míčem (házení a chytání), učit základním pravidlům volejbalu, pohybu po hřišti a spolupráci se spoluhráči.

Oddíl je v současné době již naplněn.

Fotografie letmo dokumentují téměř čtyřletou aktivitu našeho oddílu, který se zrodil většinou z dětí, které dříve navštěvovaly oddíly rodičů a dětí. Některé děti v Sokole cvičí od svých dvou let :)

XVI. Všesokolský slet Praha 6.7.2018
Oblastní slet v Brandýse 27.5.2018