Předškoláci a mladší žáci

Prezentace úterního oddílu předškolních dětí

V říjnu 2016 se otevřel další oddíl pro předškoláky v 1. ZŠ na Masarykovo náměstí hojně navštěvované cvičení dětí bez rodičů ve věku od 4 do 6 let.

Naším cílem je všestranný rozvoj sportovních dovedností a především získání radosti z přirozeného pohybu. Vedeme děti k pravidelnému sportování, ať už si později vyberou jakýkoliv sport.

Cvičení probíhá zábavnou formou - od pohybových her spojených s říkankami a písničkami se procvičíme až k opičí dráze, kde si děti na různých nářadích a s rozmanitým náčiním osvojují správné provedení především gymnastických a atletických prvků. Hodina je zakončena relaxačním uvolněním.

Využíváme běžné cvičební nářadí, jako je např. švédská bedna, trampolína, žebřiny, z náčiní pak různé typy míčů, padák, lano aj. Děti se s námi učí spolupracovat ve dvojicích i družstvech, ale také bojovat samy za sebe. Poznávají tak, jaké je to vyhrát, ale i zvládnout porážku.

V průběhu roku plánujeme speciální tématické hodiny, jako je např. Mikulášská aj.

Cvičitelka Hanka Krešlová a Jana Pešková


Prezentace čtvrtečního oddílu předškolních dětí a mladších žáků (5-7 let)

Od září 2018 - mladší žáci od 6 let se zaměřením na míčové hry a minivolejbal

Letní olympiáda na sokolském hřišti 2016
Letní olympiáda na sokolském hřišti 2016
Cyklo jízdy zdatnosti 2016
Cyklo jízdy zdatnosti 2016
Mikulášská 2016
Mikulášská 2016
Testy ze značek při cyklo jízdě zdatnosti 2017
Testy ze značek při cyklo jízdě zdatnosti 2017
Akademie 2017 - spolu s úterním oddílem
Akademie 2017 - spolu s úterním oddílem

Děti se u nás učí správnému cvičení na nářadí, manipulaci s míčem, švihadly a dalším náčiním. Co se naučí pak procvičují při pohybu po stanovištích nebo při soutěžích v družstvech v různých štafetách, kde se učíme i týmové spolupráci a duchu. Nabyté zkušenosti pak mohou hravě využít v běžném životě, na výletech do přírody a pohybu na dětských hřištích.

Tradiční cvičení si zpestřujeme tématickými hodinami dle ročních období a tradic - třeba k nám chodí Mikuláš s Čertem, zdobíme vánoční stromeček vytvořený z lana nebo kartonu, na jaře máme karnevalový rej.

Za pěkného počasí využíváme přilehlé venkovní hřiště například na cyklistické jízdy zručnosti. Medaile na letní oddílové olympiádě si rozdáváme na sokolském hřišti, nebo míříme do lesa, kde plníme jak sportovní tak vědomostní úkoly.

V současné době nacvičujeme skladbu NOTY na XVI Všesokolský slet, kdy vystoupíme 6. července 2018 na stadionu v Edenu. Před tím můžete nejen nás, ale i ostatní skladby nacvičované v rámci jednoty, zhlédnout na oblastním sletu 27.5.2018 v Brandýse nad Labem.

Od září 2018 se oddíl přetransformuje v mladší žáky a začne se věnovat především míčovám hrám a průpravou minivolejbalu. Děti se budou především zdokonalovat v manipulaci s míčem (házení a chytání), učit základním pravidlům volejbalu, pohybu po hřišti a spolupráci se spoluhráči.

Oblastní slet v Brandýse 27.5.2018
Oblastní slet v Brandýse 27.5.2018
Oblastní slet v Brandýse 27.5.2018
Oblastní slet v Brandýse 27.5.2018