Máme mistryni ČR!

07.07.2024

OLIVIA GREENOVÁ - MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY 2024 v pětiboji mladších žákyň

text: David Beneš


Hned dvě mladší žákyně odjely v sobotu do Staré Boleslavi na Mistrovství ČR ve vícebojích. @greenova.olivia a @stepanova_jolanask8 se chtěly poprat o co nejlepší výsledek s konkurencí z celé republiky.¨

Olivia ukázala už na první disciplíně, 60 metrech s překážkami, že forma z olympiády dětí a mládeže drží. Překážky přeběhla ve svém druhém nejlepším čase kariéry, 9,35 s. Jolana za osobákem desetinu zaostala, běžela 10,72 s. 

V hodu kriketovým míčkem předvedla zase lepší formu Jolana. Trefila velmi hezký osobní rekord, 39,19 m. Olivia dohodila za 30 metrů až třetím pokusem, když tuto hranici překonala o 31 cm. Obě dvě zaznamenaly osobní rekordy na hladké šedesátce. Olivia ji zvládla v čase 8,18 s. Jolana poprvé překonala hranici devíti sekund a její nový osobák má hodnotu 8,98 s. 

Důležitou disciplínou pro Olivii byl skok daleký. V průběžném hodnocení byla před dálkou na druhém místě. Díky neuvěřitelné stabilitě výkonů, kdy opět dolétla za hranici pěti metrů (507 cm) šla do čela celé soutěže. Dálka se podle představ bohužel nevydařila Jolaně. Ta ani jednou netrefila prkno a s výkonem 407 cm úplně spokojená nebyla.

 Dva běhy na závěrečných 800 metrů rozhodovaly o celkovém pořadí. Jolana běžela v prvním běhu, ve kterém byly závodnice druhé poloviny startovního pole průběžného pořadí. 2:34,67 min ji v konečném zúčtování zařadilo na 20. místo s celkovým součtem 2459 bodů. Olivia tušila, že pokud bude chtít udržet první místo v soutěži, musí běžet na nový osobní rekord. Svoje soupeřky si poctivě hlídala a nenechala je utéct. Čas 2:32,81 min znamenal osobák o téměř 6 vteřin a udržení prvního místa o 60 bodů. Výkon 3107 bodů je novým oddílovým rekordem a rovněž nejlepším letošním výkonem v rámci pětiboje mladších žákyň V ČR.

Olivii moc gratulujeme k zisku zlaté medaile na MČR. A oběma závodnicím děkujeme za skvělou reprezentaci.