Atleti zářili v Brně

13.09.2021

Dovolujeme si sdílet článek o úspěšné výpravě našich atletů na EKAG do Brna, kde zazářili svými výsledky a také v záběrech ČT Sport.

5. - 6. 9. se konaly jako každoročně již 16. Evropské hry v Brně.Tento závod je a vždy bude pro naše atlety velká zkušenost, ať už jak se na závodech orientovat, připravit na danou disciplínu, tak i celkový pohled na opravdovou atletickou soutěž se zahraniční konkurencí. Myslím, že každý, kdo se takového velkého závodu zúčastní, tak bude mít krásné vzpomínky a vždy se sem bude rád vracet. 

Výkony v každé kategorii jsou a vždy budou skvělé, protože atmosféra, ta dělá divy. Pokud se naše atletika vydala do Brna, tak pokaždé o nás bylo slyšet. Je skvělé, že i na tak velkém podniku se naši neztratí a vždy se jejich sebevědomí o kousek zvýší a posílí. A to je jeden z důvodů, proč tento sport děti dělají.V tomto ročníku se povedlo Karolíně Lackové získat 2 medaile, a to zlatou v kouli výkonem 12,07 m a v oštěpu krásné 3. místo také s osobním rekordem 39,11 m. Potom sice získala nepopulární 4. místo ve skoku dalekém, ale vítězstvím v kvalifikaci s os.r. 543 cm. 

Další krásné 4. místo na 60m získala Lea Bradová v os. r. 8,14 s. a účast ve finále A na 150 m. Výborně si vedl Matěj Kovář na krátkých překážkách, kde se dostal do finále A. A v tomto finále se běžel (neuvěřitelný) národní rekord, který byl ohodnocen jako nejlepší výkon celých her. To je třeba jedna z dalších skvělých zkušeností pro Matěje. Další osobní rekordy si udělali Filip Antoš na 300 m, Eliška Lacková ve výšce, Mája Hanko na 300 m, Vašek Marhoul na 800 m a kdyby se nezranil Patrik Geist, tak věřím, že i ten by sahal minimálně po osobáku. Byla to tento rok výborná výprava a já doufám, že ten příští rok toho využije větší počet dětí, protože EKAG = osobák. Děkujeme všem našim atletům, kteří chtějí jít dál a mají nové plány, sny a cíle!!!

Výsledky

EKAG 2021 - video

Dostali jsme v záběrech docela hodně prostoru, ve kterém je vidět mnohaleté snažení. A ano - má to smysl! Zdroj - čt sport
Více zde: https://www.atletika-ricany.cz/

Mirek L.