Přehled oddílů se objeví kliknutím na odkaz níže.

Výbor T. J. Sokol Říčany a Radošovice odsouhlasil na prosincové schůzi založení
Sokolského klubu seniorů s názvem Věrná garda, dále jen SKS-VG.

V SKS - VG se sdružují členové jednoty, kteří nikde n e c v i č í a n e s p o r t u j í a jsou ve věku 60+, nebo jsou i mladší, mající např. zdravotní handicap. Důležité je, že všichni

chtějí i nadále zůstat členy naší sokolské jednoty!

Klub pro tyto členy bude od 1. ledna 2019 pod vedením sester Míly Valentové a Jany Scharffové "vymýšlet" program. Mohou být uspořádána občasná setkání, někdy povídání - besedy na různá témata. Může se společně jít do kina, divadla, na koncerty, výstavy; na akce v městské knihovně nebo místním muzeu. Zájemci mohou hrát společenské hry, třeba si i zazpívat. Může se podařit uskutečnit jednou do roka i kratší výlet autobusem.... Nemocné členy můžeme přijít povzbudit, popovídat si ... Nápadů, o kterých budou členové informováni, má vedení klubu mnoho.

Takže prosím čtěte!

Máte-li ve svém okolí, např. v oddíle R+D člena/členku, dědečka, babičku vnoučat, se kterými oni chodili před časem cvičit, a který/á přestal cvičit, sportovat, nebo víte, že se chystá aktivity ukončit a splňuje věk 60+, oslovte ho! Zeptejte se ho, zda chce zůstat v jednotě - pak mu nabídněte p ř e s t u p do SKS-VG.

V "klubu" platí pro členy Stanovy ČOS pouze s tím rozdílem, že zde nejsou o d d í l o v é příspěvky. Členské z n á m k y platí pouze ti mladší do dovršení věku 75 let, ti starší od věku 76 let se o známky starat nemusí! Ale samozřejmě je mohou sami platit hrdě dál, jednota to ocení! Ke zmíněným aktivitám Klubu se nemusejí členové přidávat, účast je dobrovolná.

Takže, vážení a milí bývalí nebo i stávající členové, ozvěte se J. Tůmové na e-mail: Jaroslava.tumova@volny.cz nebo volejte 605 283 261.

NAZDAR!

J. Tůmová, matrikářka SKS-VG