Sokolské prameny - jarní výzva

22.03.2021

Vydejte se v rámci mezisletového projektu Sokolské prameny na výpravu k řekám a potokům v našem okolí. Níže sdílíme pozvánku Komise pobytu v přírodě k jarní výzvě.

Začíná jaro, čas probouzení přírody a ideální doba k návštěvám pramenů řek. S ohledem na současné vládní omezení pohybu mimo obce či okresy jsme se rozhodli trochu pozměnit náplň našeho projektu. Vyzýváme vás k výletům k soutokům potoků, říček či řek. Sídla byla budována právě u nich a tak by pro nikoho neměl být problém "najít ten svůj soutok". Vydejte se k soutoku a také to zdokumentujte, natočte video či pořiďte fotku ideálně se sokolskou symbolikou a s účastníky. A když přidáte také fotku nějaké zajímavosti v okolí, budeme rádi. Může to být například most, nebo zajímavá socha, brod, přívoz atd. Vaše fotografie a zážitky z výletů k soutokům nám posílejte v termínu
26. 3. - 21. 6. Těšíme se na ně! Soutoky s největší pravděpodobností najdete i v katastru vaší obce, takže bude možné se zúčastnit i v době omezení pohybu. Apelujeme však na Vás - dodržujte aktuální protiepidemická opatření. 

Jsme přesvědčeni, že i při jejich dodržování jsme schopni naplňovat motto Sokola:
"Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě."

Fotografie a jména řek, potoků na soutocích, přidávejte rovnou sem do diskuze události níže nebo nám je pošlete na: jzahradnikova@sokol.eu (připojte pár řádků o tom, odkud fotka je a kdo na ní pózuje, případně popište zachycenou zajímavost).Budeme je též zveřejňovat v rubrice Čtenář reportér na portále Deník.cz, který je mediálním partnerem České obce sokolské. Nejvíce se však těšíme na společná setkání u pramenů (až to bude možné). To bude znamenat, že projekt může pokračovat v původním duchu.

Hodně zdaru při objevování zajímavých soutoků našich řek a potoků !!