Sokolská kapka krve

02.04.2021

Letos odstartoval 7.ročník projektu Sokolská kapka krve, jež si klade za cíl propagovat dárcovství krve v Tyršově domě. Za pomoc dobré věci si účastníci z krásné sokolovny odnesli netradiční zážitek a pamětní odznak. Další společné darování je zde naplánováno na 7.říjen, předvečer Památného dne sokolstva. Krev je však možné darovat kdykoliv v průběhu roku v kterémkoli transfuzní stanici. Budeme rádi, když se letos k darování této vzácné tekutiny odhodlá více členů naší jednoty.

V současné době je velmi ceněné i dárcovství krevní plazmy po prodělání koronaviru, jedná se totiž o velmi účinný lék pro pacienty s těžkým průběhem nemoci.

Bližší informace k Sokolské kapce krve naleznete na stránce projektu.

Kde darovat krev? Vyberte si ze seznamu transfuzních stanic.

Darovali jste krev? Dejte nám o tom prosím vědět na e-mail lacinovaluc@gmail.com .

Hromadný odběr krve v Tyršově domě