O nás

Sokol v Říčanech a Radošovicích má přes tisíc členů všech věkových kategorií a je tak největší neziskovou organizací ve městě. Patříme do župy Barákovy a jsme součástí České obce sokolské (ČOS).

Jednotu tvoří dva odbory - odbor všestrannosti, kde cvičí rodiče a děti, předškoláci, mladší žactvo, ženy, muži a patří sem i oddíly jógy, rekreačního volejbalu, florbalu a tance.

Do odboru sportu, patří závodní oddíly atletiky, tenisu a plavání.

Členové Sokola využívají vlastní sokolovnu ve Strašínské ulici v Radošovicích, malý sál v bývalém kině v Sokolské ulici a nově zrekonstruované atletické hřiště taktéž v Sokolské ulici v Říčanech s přilehlými tenisovými kurty. Cvičí se také v tělocvičně 1. ZŠ a gymnáziu.

Nejen pro členy Sokola, ale i pro širokou veřejnost pořádáme během roku např. taneční zábavu "Šibřinky", spolu s Římskokatolickou farností Říčany dětský karneval, lampionový průvod, sokolskou akademii, letní tábor pro děti. Atletický oddíl připravuje každoročně několik atletických závodů jak pro děti tak dospělé. Aktivně se zapojujeme do organizace každoročního dětského dne pořádaného městěm Říčany.

Taktéž se snažíme mladším generacím připomenout historickou úlohu Sokola. Pořádáme setkání např. u příležitosti Památného dne sokolstva 8.října a oslav vzniku Československé republiky 28. října.

INFORMACE O ORGANIZACI A DĚNÍ V SOKOLE OBECNĚ NAJDETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH ČESKÉ OBCE SOKOLSKÉ.

O PODROBNÉM DĚNÍ V SOKOLSKÝCH JEDNOTÁCH SE MŮŽETE DOČÍST V ČASOPISE SOKOL

Pro naši tělocvičnou jednotu hledáme zájemce o pracovní pozici

Administrativní pracovnice/pracovník

Hledáme šikovného a pracovitého Správce nově zrekonstruovaného sokolského stadionu v Říčanech. Zájemci získají více informací spojí-li se se starostou jednoty Robertem Bělohlávkem mailem belohlavek.robert@gmail.com.

Hledáme cvičitele do oddílů rodičů a dětí a předškolních dětí.

V roce 2018 připravuje Česká obec sokolská, v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu, XVI. všesokolský slet.

Některé oddíly naší jednoty se této významné události aktivně zúčastní nácvikem sletových skladeb.

Další informace naleznete kliknutím na odkaz níže.

Děkujeme městu Říčany, že naší jednotě každoročně poskytuje dotace, které výrazně pomáhají k provozu a rozvoji naší jednoty.

Přehled výše a účelu dotací:

na rok 2017 na provoz organizace ve výši 214 000,- Kč

• na akci "Přebor Plavecké školy Na Fialce" ve výši 53.600,-Kč
  • na akci "Svatováclavský říčanský duatlon 2017" ve výši 30.000,- Kč

na rok 2016 na provoz organizace ve výši 240 760,- Kč

• na akci "Hledá se český Michael Phelps" ve výši 31.500,-Kč
  • na Jarní atletické závody 30 000,- Kč
  • na tenisový turnaj o Šlehačkový pohár ve výši 15 400,- Kč

granty na rok 2015

• na Seniorský volejbalový turnaj "O babiččin mazanec" ve výši 7 690,- Kč
  • na 1. etapu pořízení nového oplocení areálu sokolského hřiště
  • a tenisových kurtů ve výši 250 000,-Kč
  • na Žákovský atletický den ve výši 20 763,- Kč
  • na provoz sportovišť ve výši 194 340,- Kč

na rok 2014

• na projekt nazvaný Sokolský den ve výši 36 000,- Kč
  • na vrtanou studnu, vystrojení a rozvod vody na sokolském hřišti ve výši 105 000,- Kč
  • na provoz sportovišť ve výši 250 000,- Kč

na rok 2013

• na provoz a údržbu sportovišť ve výši 200 000,- Kč
  • na náčiní pro cvičení rodičů s dětmi ve výši 20 000,- Kč
  • z rezerv zastupitelstva města Říčany 250 000,- Kč na část rekonstrukce na sokolském hřišti

Díky dotaci z MŠMT ve výši 3.960.000,-Kč  příspěvku města a dalších dárců z řad členů i veřejnosti, jsme mohli na podzim 2016 začít rekonstrukci sokolské hřiště.

Hřiště bylo slavnostně otevřeno dne 10.června 2017.